Nezáleží kolik vám je let, ale minimálně jste jeden z těchto názvů zaslechl v televizi, od dětí, vnuků, nebo jste něco o tom četl v novinách. Jedná se o sociální sítě. Ty najdete na internetu. Internet najdete pod to ikonkou na vaší ploše. No ta, jak si pak můžete něco přečíst online nebo zhlédnout nějaké to video. Každá takováto síť se od sebe něčím odlišuje, ale v podstatě jde o spojení lidí na jednom místě. Virtuálním místě. Taková klubovna, spolek chcete-li, kde se scházíte s lidmi, se kterými vás spojuje shodný zájem nebo minulost. Zároveň zde můžete najít nové přátele, nebo bývalé spolužáky, kamarády z dětství, vzdálené rodinné příslušníky a takto bychom mohli pokračovat ještě nějakou dobu.
Mezi námi se najdou tací, kteří nevidí nic přínosného navštěvováním těchto sítí. Objevují se názory, že sociální sítě ničí soukromí jedinců. Jiným přivádí depresivní stavy, když vidí, jak se druhým lidem v životě dobře daří. Kazí se osobní vztahy, lidé spolu málo komunikují verbálně a veškeré rozpravy se přenáší do těchto virtuálních spolků. Lidé jsou odvážnější a více si ubližují, protože jim nehrozí fyzický kontakt s druhým člověkem. Lidé se urážejí, zesměšňují a odcizují se skutečnému sociálnímu životu.
Musíme ale uznat, že po registraci do nějaké sociální sítě se vám otevřou dveře, ve kterých máte větší šanci najít osoby, které byste ani nevěděli jak hledat v reálu. Populace mnohem více migruje a lidé se stěhují do jiných měst a není neobvyklé, že i do jiných států. Sociální sítě vám taky umožňují být přátelům, kteří žijí v cizině, stále na blízku. A je to levnější než telefonování. A pokud jste se přestěhovali do nového města, kde nikoho neznáte, může vám být sociální síť nápomocná k nalezení nových přátelství a první oslovení skrze ně vám ušetří čas při sbírání odvahy k promluvě s dotyčným či dotyčnou a čas v tom smyslu, že kdo ví, kdy se zase někde potkáte.
No, a pokud nechcete sdílet své životy s druhými skrz virtuální svět, tak jednoduše uvažujte nad tím, co tam píšete a vkládáte za příspěvky.